4 diciembre


Kaixo Ruby.Gazteak programazioaren munduan murgiltzen hasteko

11:00 - 11:30
Talaia – Landako

Presentación

+

Kuku! Emozioen bilduma.Ikaselkar

11:00 - 11:30
Saguganbara-Elkartegia

Presentación

+

Medikuaren oinarrizko gaitasun profesionalak.Maialen Berridi Agirre

11:00 - 11:30
Talaia – Musika Eskola

Presentación del libro

+

Bulego.Erdian Oraina

11:00 - 11:30
Ahotsenea – Plateruena

Presentacion de disco

+

Pantailak euskaraz.Manifestua

11:00 - 13:00
Irudienea – Zugaza

Presentación

+

Geruza digitalak.Zer da Euskal Herria digitala manifestua?

11:30 - 12:00
Kabi@ - Landako

Presentación

+

Kandelikara. Buñueli buruzko film baterako apunteak.Harkaitz Cano, Iñaki Landa

11:30 - 12:00
Talaia – Musika Eskola

Presentación del libro

+

Forma geometrikoen liburua.Unai Gonzalez Martinez

12:00 - 12:30
Saguganbara – Landako

Presentación del libro

+

Borrokalari transgeneroak.Leslie Feinberg

12:00 - 12:30
Ahotsenea – Landako

Charla

+

Ilargia eta Landareak.Jakoba Errekondo eta Antton Olariaga

12:00 - 13:00
Talaia – Musika Eskola

Presentación del libro

+

56. BA DA!

12:00 - 13:00
Szenatokia – San Agustin Kultur Gunea

Inauguración

+

Eneritz Furyak.Emadan

12:10 - 12:40
Ahotsenea – Plateruena

Presentacion de disco

+

Kirmen Uribe.Izurdeen aurreko bizitza

12:30 - 13:00
Ahotsenea – Landako

Charla

+

Serendipia.Iban del Campo Uribarrena

13:00 - 13:30
Irudienea – Zugaza

Pelicula

+

Aritz Galarraga.Gogoan dut

13:00 - 13:30
Ahotsenea – Musika Eskola

Charla

+

Barruko Ahotsak.Leire Bilbao, Maite Mutuberria

13:00 - 13:30
Saguganbara – Landako

Presentación del libro

+

Habia.Animalia naiz eta

13:20 - 13:50
Ahotsenea – Plateruena

Presentacion de disco

+

Ane Labaka.Algara mutilatuak

13:30 - 14:00
Ahotsenea – Musika Eskola

Charla

+

DA! PRO.Sortzaileek bide profesionala egiteko baliabideak

13:30 - 14:30
Talaia – Landako

Mesa redonda

+

Kimuak.Euskal Filmoteka

13:30 - 15:00
Irudienea – Zugaza

Pelicula

+

Kepa Altonaga.Iridioaren mintzoa

14:00 - 14:30
Ahotsenea – Musika Eskola

Charla

+

Serge.Leihotik mundura

14:30 - 15:00
Ahotsenea – Plateruena

Presentacion de disco

+

Eixu aritsau azoka

14:30 - 21:00
Durango +

Feria

+

Koko dragoi txikia.Euskarazko zinema familian

15:00 - 16:30
Irudienea – Zugaza

Pelicula

+

Jakes Sarraillet.Bi nerabeen Euskal Herriko itzulia

15:30 - 16:00
Ahotsenea – Landako

Charla

+

Kaserna.Gelditu da denbora

15:40 - 16:10
Ahotsenea – Plateruena

Presentacion de disco

+

Jasone Osoro.Festa eta hormak

16:00 - 16:30
Ahotsenea – Landako

Charla

+

TOTOTOTO.Ane Labaka eta Mariñe Arbeo

16:00 - 16:30
Saguganbara-Elkartegia

Presentación del libro

+

Elkano euskal planisferioa.Aranzadi Zientzia Elkartea, Berria

16:00 - 16:30
Talaia – Musika Eskola

Presentación

+

Jokin Urain.Txomin. Aurrera bolie!

16:30 - 17:00
Ahotsenea – Landako

Charla

+

Sugarren mende .Asisko Urmeneta

16:30 - 17:30
Talaia – Musika Eskola

Presentación del libro

+

Gure hots.Arrate Fernandez Itxaso

16:30 - 18:30
Irudienea – Zugaza

Pelicula

+

Katez.Argiz iluntzen

16:50 - 17:20
Ahotsenea – Plateruena

Presentacion de disco

+

Sua.Alex Tello, Julen Ribas, Xabi Bastida eta Aitor Gorosabel

17:00 - 17:30
Talaia – Musika Eskola

Presentación del libro

+

Xomorro Lapurra.Irati Garmendia eta Ane Arzelus

17:00 - 17:30
Saguganbara-Elkartegia

Cuanta cuentos

+

Nerea Loiola .Epizentroa

17:00 - 17:30
Ahotsenea – Landako

Charla

+

Walden.Henry David Thoreau

17:30 - 18:00
Ahotsenea – Musika Eskola

Charla

+

Latinoamerikaren zain urratuak.Iñaki Alegria

17:30 - 18:30
Talaia – Landako

Entrevista

+

Bilbon dabil Gabriel Aresti.Karmelo Landa

17:30 - 18:30
Talaia – Landako

Entrevista

+

Iñigo Martinez.Mandemendu hipermodernoak

18:00 - 18:30
Ahotsenea – Musika Eskola

Charla

+

Laino txiki, egin negar poliki.Monika Arratibel, Xabi Etxaniz

18:00 - 18:30
Saguganbara-Elkartegia

Cuanta cuentos

+

Rolan Garces & Bandatze

18:00 - 18:30
Ahotsenea – Plateruena

Presentacion de disco

+

Tribiz baserri galdue.Jon Ander Urresti

18:00 - 18:45
Szenatokia – San Agustin Kultur Gunea

Teatro

+

Xabier Paya eta Iker Orueta .Bihotza kate

18:30 - 19:00
Ahotsenea – Musika Eskola

Charla

+

Nora.Lara Izagirre Garizurieta

18:30 - 20:30
Irudienea – Zugaza

Pelicula

+

Txomin Artola.Et incarnatus est

19:00 - 19:30
Ahotsenea – Musika Eskola

Charla

+

Ilezuri.Kris Etxabe eta Maite Marquez

19:00 - 19:30
Saguganbara-Elkartegia

Presentación del libro

+

Hamaika komunitatea

19:00 - 20:00
Talaia – Landako

Presentación

+

Anita Parker.Reset

19:10 - 19:40
Ahotsenea – Plateruena

Presentacion de disco

+

Txistua XXI. Mendean.Silboberri Elkartea

19:30 - 21:00
Durango +

Concierto

+

Addar.Suge

20:20 - 20:50
Ahotsenea – Plateruena

Presentacion de disco

+

Anari.Orain entzungo duzun hau…

21:30 - 22:00
Ahotsenea – Plateruena

Presentacion de disco

+