Abenduak 7


Zeinu hizkuntza tailerra.Euskal gorrak

10:30 - 11:30
Saguganbara-Elkartegia

Tailerra

+

Sendabelarrek dakitena.Garbiñe Larrea Iturraldea

11:00 - 11:30
Talaia – Musika Eskola

Liburu aurkezpena

+

Reggaen Jarrai.LP

11:00 - 11:30
Talaia – Landako

Aurkezpena

+

Ekiñe.Besterik ez

11:00 - 11:30
Ahotsenea – Plateruena

Disko aurkezpena

+

Maroma, idatzi gabeko Erandioko historia.Erantzi emakume elkartea

11:00 - 12:00
Irudienea – Zugaza

Film emanaldia

+

Geruza digitalak.Noraino automatizatu daiteke sorkuntza?

11:30 - 12:00
Kabi@ - Landako

Aurkezpena

+

El vientre de Mari.Las raíces preindoeuropeas de la mitología vasca

11:30 - 12:00
Talaia – Musika Eskola

Liburu aurkezpena

+

Otsoen mokaduak.Aitor Vinagret

12:00 - 12:30
Saguganbara-Elkartegia

Ipuin kontaketa

+

Basajaun en el sendero de los Apalaches.Jon Galdos Elguezabal

12:00 - 12:30
Talaia – Musika Eskola

Liburu aurkezpena

+

Maribel Aiertza .Ezer ez da dirudiena

12:00 - 12:30
Ahotsenea – Landako

Solasaldia

+

Itxaroten Jakin.Hannot mintegia

12:00 - 13:30
Irudienea – Zugaza

Film emanaldia

+

Konpost.Konpost

12:10 - 12:40
Ahotsenea – Plateruena

Disko aurkezpena

+

Lander Garro.Faith

12:30 - 13:00
Ahotsenea – Landako

Solasaldia

+

64 begirada .Xake taularen zuri beltzetan

12:30 - 13:00
Talaia – Musika Eskola

Liburu aurkezpena

+

Goizane Aizpurua.Izarak

13:00 - 13:30
Ahotsenea – Musika Eskola

Solasaldia

+

Esanezin.Aireratzen

13:20 - 13:50
Ahotsenea – Plateruena

Disko aurkezpena

+

Mitxelko Uranga.Bi munduen artean…

13:30 - 14:00
Ahotsenea – Musika Eskola

Solasaldia

+

Barraskiloentzat iganderik ez.Ainhoa Urgoitia eta Enrique Rey

13:30 - 14:15
Irudienea – Zugaza

Film emanaldia

+

ZULORA berezia.Lekukoa hartu, edo gure lekua hartu

13:30 - 14:30
Talaia – Landako

Mahaingurua

+

Munduko poesia kaierak.Alda Merini, Saint-John Perse

14:00 - 14:30
Ahotsenea – Musika Eskola

Solasaldia

+

Zurekin batera.Ibai Mielgo Duran

14:15 - 15:00
Irudienea – Zugaza

Film emanaldia

+

Willis Drummond.Atabal zuzenean - Garai bereziendako kontzertu berezia

14:30 - 15:00
Ahotsenea – Plateruena

Disko aurkezpena

+

Bideak.Xabier Unanua Goikoetxea

15:00 - 17:00
Irudienea – Zugaza

Film emanaldia

+

Catecismo cristiano 1571.Emilio Monjo, Manu Roncero

15:30 - 16:00
Talaia – Musika Eskola

Liburu aurkezpena

+

Vinilo Ridin' Rocket.Entropia

15:40 - 16:10
Ahotsenea – Plateruena

Disko aurkezpena

+

Trikoma / BERTAN BEHERA.Pantx Records

16:00 - 16:30
Talaia – Musika Eskola

Aurkezpena

+

Miguel Angel Mintegi.9mm, Parabellum

16:00 - 16:30
Ahotsenea – Landako

Solasaldia

+

Sherlock Holmesen memoriak.Arthur Conan Doyle

16:30 - 17:00
Ahotsenea – Landako

Solasaldia

+

Aizu!.40 urte euskara ikasleak hezten eta euskarazko irakurleak hazten

16:30 - 17:30
Talaia – Musika Eskola

Mahaingurua

+

Hegazkin.Haize beltzak

16:50 - 17:20
Ahotsenea – Plateruena

Disko aurkezpena

+

Gogoratzen naizenetik marrazten dut.Katarzyna Lebiedziska

17:00 - 17:30
Saguganbara-Elkartegia

Liburu aurkezpena

+

Dom Campistron.Bekatorosak

17:00 - 17:30
Ahotsenea – Landako

Solasaldia

+

Gernika Batzordea.Ibon Meñika eta Haritz Petralanda

17:00 - 18:30
Irudienea – Zugaza

Film emanaldia

+

Samuel Gonzalez Escribano.Latza eta garratza

17:30 - 18:00
Ahotsenea – Musika Eskola

Solasaldia

+

Jirafa hizkuntza. Komunikazio ez bortitza.Nerea Mendizabal

17:30 - 18:30
Talaia – Landako

Elkarrizketa

+

PEN Klubak 100 urte.Laura Mintegi eta Carles Torner

17:30 - 18:30
Talaia – Landako

Elkarrizketa

+

Har 3 minutu.Libe Goñi

17:30 - 18:30
Talaia – Landako

Elkarrizketa

+

Estitxu.Isilik daude harriak

18:00 - 18:30
Ahotsenea – Plateruena

Disko aurkezpena

+

Ipuinekin jolasean.Lur Korta

18:00 - 18:30
Saguganbara-Elkartegia

Ipuin kontaketa

+

Iñaki Segurola.Koiteretzia

18:00 - 18:30
Ahotsenea – Musika Eskola

Solasaldia

+

Anai artea.1969-2021 Elkartearen historia

18:30 - 19:00
Talaia – Musika Eskola

Liburu aurkezpena

+

Erlauntza.Mireia Gabilondo

18:30 - 20:30
Irudienea – Zugaza

Film emanaldia

+

Leire Ugadi.Antologia ez hautatua

19:00 - 19:30
Ahotsenea – Musika Eskola

Solasaldia

+

Hotz ala bero, irakurri egunero.Miru sorgina

19:00 - 20:00
Saguganbara – Landako

Ikuskizuna

+

Lurrun minez

19:00 - 20:10
Szenatokia – San Agustin Kultur Gunea

Antzerkia

+

Wood Strings.Isladak

19:10 - 19:40
Ahotsenea – Plateruena

Disko aurkezpena

+

Joseba Tapia.Egon edo ez egon

19:30 - 20:00
Ahotsenea – Musika Eskola

Solasaldia

+

Onki Xin.Hikikomori

20:20 - 20:50
Ahotsenea – Plateruena

Disko aurkezpena

+

Hipnosia.Hipnosia

21:30 - 22:00
Ahotsenea – Plateruena

Disko aurkezpena

+