Abenduak 10


Taroka .Errima joko bertsoterikoa

10:30 - 11:00
Talaia – Landakogunea

Aurkezpena

+

Xabier Leteren lirika osoa.Lurdes Otaegi eta Alex Gurrutxaga

11:00 - 11:30
Talaia – Landakogunea

Aurkezpena

+

Anjel Lertxundi. "Desertuan behatxuloa" Alberdania

11:00 - 11:30
Ahotsenea Literatura – Musika Eskola

Liburu aurkezpena

+

Kiratsa.Iban Illarramendi eta Eider Adeletx

11:00 - 11:30
Saguganbara – Elkartegia

Liburu aurkezpena

+

Pasadena.Izpia

11:00 - 11:30
Ahotsenea Musika – Plateruena

Disko aurkezpena

+

Bi arnas.Jon Mikel Hernandez

11:00 - 12:00
Irudienea – Zugaza

Film emanaldia

+

(H) AMAR.Soinu instalazioa. Durangoko Museoan.

11:00 - 20:00
Durango +

Erakusketa

+

Durangaldea oinez ezagutzeko bide bat.Alpino Tabira Mendi Taldea

11:30 - 12:00
Talaia – Landakogunea

Liburu aurkezpena

+

Jon Eyherabide eta Xabier Sagasta."Hamalau" Gatuzain

11:30 - 12:00
Ahotsenea Literatura – Musika Eskola

Liburu aurkezpena

+

Munduari bira eman zion ontzia.Joseba Sarrionandia (Pamiela)

12:00 - 12:30
Talaia – Landakogunea

Liburu aurkezpena

+

Aingeru Epaltza .Erretzaile damutuen konpainia. Elkar

12:00 - 12:30
Ahotsenea Literatura – Musika Eskola

Liburu aurkezpena

+

Assata.Oasia

12:10 - 12:40
Ahotsenea Musika – Plateruena

Disko aurkezpena

+

Denboraren korapiloak.Tartean Teatroa

12:30 - 12:55
Szenatokia – San Agustin Kultur Gunea

Antzerkia

+

Iban Zaldua."Ipuina engainua da" Elkar

12:30 - 13:00
Ahotsenea Literatura – Musika Eskola

Liburu aurkezpena

+

Irati.Paul Urkijo

12:30 - 14:30
Irudienea – Zugaza

Film emanaldia

+

R.W. Connell."Maskulinitateak" Itzultzailea: Ane Garcia. Jakin - Elkar.

13:00 - 13:30
Ahotsenea Literatura – Musika Eskola

Liburu aurkezpena

+

MAEIOUR Euskaraz marrazten dugu!.Eider Eibar eta Josu Cobelo

13:00 - 13:30
Saguganbara – Elkartegia

Aurkezpena

+

Lasterketa bat egin txaloka ero moduan.Libe Mendizabal eta Amaia Salazar

13:00 - 13:45
Szenatokia – San Agustin Kultur Gunea

Antzerkia

+

Euskarazko literaturaren nazioartekotzea.Euskadi Literatura saridunak

13:00 - 14:00
Talaia – Landakogunea

Mahaingurua

+

Asla.Nire eguzkia

13:20 - 13:50
Ahotsenea Musika – Plateruena

Disko aurkezpena

+

Barrexerka

13:30 - 13:55
Szenatokia – San Agustin Kultur Gunea

Antzerkia

+

Nerea Loiola."7G udalekuak" Erein

13:30 - 14:00
Ahotsenea Literatura – Musika Eskola

Liburu aurkezpena

+

Luisa Carnés."Hamairu ipuin" Itzultzailea: Danele Sarriugarte. Erein.

14:00 - 14:30
Ahotsenea Literatura – Musika Eskola

Liburu aurkezpena

+

Ni ez naiz Mikel Laboa.Unai Iturriaga, Harkaitz Cano eta Joseba Larretxe (Elkar)

14:30 - 15:00
Talaia – Landakogunea

Liburu aurkezpena

+

Tears of Bukhara.Markel Goikoetxea Markaida

14:30 - 15:00
Irudienea – Zugaza

Aurkezpena

+

Kyxo.Lyno

14:30 - 15:00
Ahotsenea Musika – Plateruena

Disko aurkezpena

+

VI. Eixu Azoka.Artisau eta sortzaileak

14:30 - 21:00
Durango +

Azoka

+

25 urtez Euskal Nortasunaren Alde.eta Eguneroko Euskalduntasunaren Gara(i)pena

15:00 - 15:30
Talaia – Landakogunea

Liburu aurkezpena

+

Trash.Familientzat zinema euskaraz.

15:00 - 16:30
Irudienea – Zugaza

Film emanaldia

+

Mendebaldeko euskara zaharra.ezaugarriak, kronologia eta geografia

15:30 - 16:00
Talaia – Landakogunea

Liburu aurkezpena

+

Peru Galbete.Beiratu

15:40 - 16:10
Ahotsenea Musika – Plateruena

Disko aurkezpena

+

Las Siete Llaves y Zazpi Giltzak.Marisol Andrade

16:00 - 16:30
Talaia – Landakogunea

Liburu aurkezpena

+

Aritz Galarraga."Humaniatatearen une gorenak" Alberdania

16:00 - 16:30
Ahotsenea Literatura – Musika Eskola

Liburu aurkezpena

+

Kamishibaizalea.Iñaki Martiarena "Mattin"

16:00 - 16:30
Saguganbara – Elkartegia

Tailerra

+

Hormetan: kartelak Bizkaian.Alex Oviedo eta Kike Infame (BFA)

16:30 - 17:00
Talaia – Landakogunea

Liburu aurkezpena

+

Adur Larrea."Lurbinttoko ohoinak" EKE-Elkar soken beka.

16:30 - 17:00
Ahotsenea Literatura – Musika Eskola

Liburu aurkezpena

+

Karpeta Urdinak.Ander Iriarte

16:30 - 18:30
Irudienea – Zugaza

Film emanaldia

+

Esti Markez.Hitzekin jolasean

16:50 - 17:20
Ahotsenea Musika – Plateruena

Disko aurkezpena

+

Euskal Pedagogoga Lokatzetan.Joxe Mari Azurmendi Atik Zra (Hik Hasi)

17:00 - 17:30
Talaia – Landakogunea

Liburu aurkezpena

+

Iñigo Antsorregi."Nire minaren etxean" Elkar

17:00 - 17:30
Ahotsenea Literatura – Musika Eskola

Liburu aurkezpena

+

Naian.Nerea Loiola eta Jon Aranguren

17:00 - 17:30
Saguganbara – Elkartegia

Liburu aurkezpena

+

Denboraren korapiloak.Tartean Teatroa

17:30 - 17:55
Szenatokia – San Agustin Kultur Gunea

Antzerkia

+

Anari Alberdi Santesteban."Gari eta goroldizko" Susa

17:30 - 18:00
Ahotsenea Literatura – Musika Eskola

Liburu aurkezpena

+

Jose Luis Otamendi."Landura" Susa

18:00 - 18:00
Ahotsenea Literatura – Musika Eskola

Liburu aurkezpena

+

Ilargiaren Egutegia 2023.Jakoba Errekondo (Argia)

18:00 - 18:30
Talaia – Landakogunea

Aurkezpena

+

Olentzero ipuinen herrialdean.Vivim del Cuentu taldea

18:00 - 18:30
Saguganbara – Elkartegia

Antzerkia

+

Sega Sound Killers.Dolu

18:00 - 18:30
Ahotsenea Musika – Plateruena

Disko aurkezpena

+

Lasterketa bat egin txaloka ero moduan.Libe Mendizabal eta Amaia Salazar

18:00 - 18:45
Szenatokia – San Agustin Kultur Gunea

Antzerkia

+

Denboraren korapiloak.Tartean Teatroa

18:30 - 18:55
Szenatokia – San Agustin Kultur Gunea

Antzerkia

+

Jon Arretxe."Lyrica garaia" Erein

18:30 - 19:00
Ahotsenea Literatura – Musika Eskola

Liburu aurkezpena

+

Noizko basoa.Mikele Landa Eiguren

18:30 - 19:00
Irudienea – Zugaza

Film emanaldia

+

Andoni Agirrezabala Izagirre."Etxe berdea" Erein

19:00 - 19:30
Ahotsenea Literatura – Musika Eskola

Liburu aurkezpena

+

Barrexerka

19:00 - 19:55
Szenatokia – San Agustin Kultur Gunea

Antzerkia

+

Idazleak Ikastetxeetan.Nerea Loiola, Asier Serrano eta Patxi Zubizarreta

19:00 - 20:00
Talaia – Landakogunea

Mahaingurua

+

Peikula baten bila.Gariza Films

19:00 - 20:00
Irudienea – Zugaza

Aurkezpena

+

Dukkha.Zain

19:10 - 19:40
Ahotsenea Musika – Plateruena

Disko aurkezpena

+

Miren Azkarate ."Ikusezinak. Erbesteratuen haurrak" Baigorri argitaletxea

19:30 - 20:00
Ahotsenea Literatura – Musika Eskola

Liburu aurkezpena

+

Txistua XXI. mendean.Silboberri Txistu Elkartea

19:30 - 21:00
Durango +

Kontzertua

+

Latsariak.Estibaliz Maguregi

20:00 - 21:00
Irudienea – Zugaza

Film emanaldia

+

Bengo.Bizirik

20:20 - 20:50
Ahotsenea Musika – Plateruena

Disko aurkezpena

+

Ødei.Terapia

21:30 - 22:00
Ahotsenea Musika – Plateruena

Disko aurkezpena

+